Statistinio tyrimo tikslas – parengti ir paskelbti statistinę informaciją apie atvykstančių į Lietuvą užsieniečių, jų kelionių ir nakvynių skaičių, kelionės tikslus, naudojamas transporto priemones, apgyvendinimo tipus ir kelionių išlaidas. Atrankinis statistinis tyrimas. Tiriamasis laikotarpis – ketvirtis. Apklausa atliekama 7 dienas per ketvirtį. Apklausą atlieka klausėjai. Pasienio kontrolės punktuose, stotyse ir viešbučiuose apklausiami 15 metų ir vyresni užsieniečiai. Apklausa atliekama TUR-04 protokolu (žr. https://apklausos.stat.gov.lt/statistines-anketos). Apklausiami turistai ir kiti keliautojai, išskyrus tuos, kurie Lietuvoje buvo ilgiau nei 12 mėnesių. Čia pateikiami apklausų duomenys dviejose lentelėse, apimančiose keliones be nakvynės (vienadienes) ir su nakvyne.
Juridinių ir fizinių asmenų sąrašas, kurie savo vykdomoje veikloje gamina, importuoja, eksportuoja, platina ir naudoja chemines medžiagas ir cheminius mišinius. Sąrašas apima juridinius asmenis, kurie teikia kasmetinius duomenų rinkinius į Aplinkos informacijos valdymo integruotą kompiuterinę sistemą (IS AIVIKS) pagal Aplinkos ministro įsakymą D1-462 „Dėl duomenų ir informacijos apie chemines medžiagas ir cheminius mišinius teikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.
Cheminių mišinių sąrašas, kurie pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EB) Nr. 1272/2008 „Dėl cheminių medžiagų ir mišinių klasifikavimo, ženklinimo ir pakavimo“ yra klasifikuojami kaip pavojingi žmogaus sveikatai, aplinkai ar turintys fizinį pavojų. Sąraše pateikiama informacija apie Lietuvoje registruotų juridinių asmenų pagamintus, importuotus, eksportuotus, platinamus ir naudojamus pavojingus cheminius mišinius. Sąrašas apima pavojingus cheminius mišinius apie kuriuos pateikta informacija į Aplinkos informacijos valdymo integruotą kompiuterinę sistemą (IS AIVIKS) pagal Aplinkos ministro įsakymą D1-462 „Dėl duomenų ir informacijos apie chemines medžiagas ir cheminius mišinius teikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“. Sąraše pateikiama gaminamų, importuojamų, eksportuojamų, platinamų ir naudojamų cheminių mišinių identifikaciniai duomenys (AIVIKS kodas, pavadinimas), veiksmas (pagaminta, eksportuota, importuota, išplatinta ir sunaudota), kiekis (tonomis) ir pavojingumo frazės.
Cheminių medžiagų sąrašas, kurios pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EB) Nr. 1272/2008 „Dėl cheminių medžiagų ir mišinių klasifikavimo, ženklinimo ir pakavimo“ yra klasifikuojamos kaip pavojingos žmogaus sveikatai, aplinkai ar turinčios fizinį pavojų. Sąraše pateikiama informacija apie Lietuvoje registruotų juridinių asmenų pagamintas, importuotas, eksportuotas, platinamas ir naudojamas pavojingas chemines medžiagas. Sąrašas apima pavojingas chemines medžiagas apie kurias pateikta informacija į Aplinkos informacijos valdymo integruotą kompiuterinę sistemą (IS AIVIKS) pagal Aplinkos ministro įsakymą D1-462 „Dėl duomenų ir informacijos apie chemines medžiagas ir cheminius mišinius teikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“. Sąraše pateikiama gaminamų, importuojamų, eksportuojamų, platinamų ir naudojamų cheminių medžiagų identifikaciniai duomenys (pavadinimas, CAS Nr.), veiksmas (pagaminta, eksportuota, importuota, išplatinta ir sunaudota), kiekis (tonomis) ir pavojingumo frazės.
Pateikiamas pieninių veislių karvių ūkio dydžio pasiskirstymas mėnesio paskutinei dienai, nurodant laikytojų ir karvių skaičių
Pateikiami bulių, telyčių, karvių ir importuotų galvijų skerdimo duomenys skerdimo įmonėse ir ūkiuose nuo einamų metų sausio 1 d. iki pateikiamo mėnesio pirmos dienos.
Informacinių technologijų naudojimo namų ūkiuose statistinio tyrimo tikslas yra įvertinti gyventojų apsirūpinimą kompiuteriais, interneto prieigą namuose, kompiuterio ir interneto naudojimo dažnumą bei tikslus, naudojimąsi e. prekyba, e. valdžios paslaugomis, kompiuterinį raštingumą, IT saugumą, IT ir interneto naudojimo kliūtis. Tiriamoji visuma (populiacija) – visi Lietuvos privatūs namų ūkiai, kuriuose bent vienas narys yra 16–74 metų amžiaus, ir nuolatiniai 16–74 metų amžiaus Lietuvos gyventojai. Asmenys, gyvenantys instituciniuose namų ūkiuose (globos namuose, šeimynose, įkalinimo įstaigose, vienuolynuose), nėra tiriami.
Organinius tirpiklius naudojantys įrenginiai registruojami vadovaujantis Lakiųjų organinių junginių, susidarančių naudojant organinius tirpiklius tam tikrų veiklos rūšių įrenginiuose, išmetimo ribojimo ir įrenginių registravimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2002 m. gruodžio 5 d. įsakymu Nr. 620 „Dėl Lakiųjų organinių junginių, susidarančių naudojant organinius tirpiklius tam tikrų veiklos rūšių įrenginiuose, išmetimo ribojimo ir įrenginių registravimo taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Taisyklės). Pateikus įrenginio registracijos duomenis (Taisyklių 6 priede nurodytą informaciją), įrenginys įrašomas į Organinius tirpiklius naudojančių įrenginių sąrašą. Už įrenginio įregistravimą privaloma sumokėti valstybės rinkliavą. Sąraše pateikiami įregistruotų, patikslintų, išregistruotų įrenginių registracijos duomenys: veiklos vykdytojo pavadinimas, adresas ir juridinio asmens kodas; organinius tirpiklius naudojančio įrenginio pavadinimas ir adresas; veiklos rūšis pagal Taisyklių 2 priedą; data (įregistravimo, tikslinimo, išregistravimo); organinio tirpiklio suvartojimo riba; išmetamų LOJ kiekio monitoringo reikalavimai; Aplinkos apsaugos agentūros sprendimo/rašto data, numeris. Organinių tirpiklius naudojančių įreginių registracijos duomenys yra suskirstyti pagal Lietuvos regionus.
MAISTO TVARKYMO SUBJEKTŲ SĄRAŠAS (IŠSKYRUS VETERINARINĮ PATVIRTINIMĄ TURINČIUS GYVŪNINIO MAISTO TVARKYMO SUBJEKTUS)
Integruotų teritorijų vystymo programų (ITVP) aplikacija
Pateikiamas savivaldybėse galvijų, avių, ožkų, arklių prieauglio pagal lytį atvedimo skaičius nuo sausio 1 d iki einamo mėnesio paskutinės dienos
Laikytojų, bandų ir laikymo vietų skaičius pagal savivaldybes, kuriuose laikomi ūkiniai gyvūnai mėnesio paskutinei dienai
Pateikiamas gynaveislių mėsinių veislių bulių, telyčių, karvių skaičius pagal veisles mėnesio paskutinei dienai
Pateikiamas kiaulių ūkio dydžio pasiskirstymas mėnesio paskutinei dienai pagal savivaldybes, nurodant kiaulių ir laikytojų skaičių
Pateikiamas kiaulių bandos dydžio pasiskirstymas mėnesio paskutinei dienai pagal savivaldybes, nurodant kiaulių ir bandų skaičių
Pateikiamas savivaldybėse registruojamų ūkinių gyvūnų, bandų ir laikytojų skaičius paskutinei mėnesio dienai
Pateikiams arklių ir jų laikytojų pasiskirtstymas pagal savivaldybes paskutinei mėnesio dienai
Pateikiamas per visą registravimo laikotarpį registruotų galvijų, avių, ožkų, arklių ir kiaulių bandų (laikymo vietų) skaičius
Pateikiamas kritusių galvijų, avių, ožkų ir arklių skaičius nuo sausio 1 d iki einamo mėnesio paskutinės dienos savivaldybėse, kuriuose jie buvo laikomi.
Valstybės pagalba paskirstyta turizmo paslaugų teikėjams dėl COVID-19 patyrusiems ekonominę žalą. Pateikiami projektų „Atostogos medikams“, „Trečioji nakvynė“, „Turizmo inovacijos“, „Turizmo paslaugų ir produktų inovacijos“, „Kompensacijos už turistų sugrąžinimą“, „Subsidijos atvykstamojo turizmo kelionių organizatoriams“, „Dalinis pastoviųjų išlaidų kompensavimas ar vienkartinės išmokos klasifikuojamųjų apgyvendinimo paslaugų teikėjams“ paramos gavėjai ir skirta suma. Lėšos pareiškėjams skirtos visuotinės dotacijos būdu.