Statistinio tyrimo tikslas – parengti ir paskelbti statistinę informaciją apie atvykstančių į Lietuvą užsieniečių, jų kelionių ir nakvynių skaičių, kelionės tikslus, naudojamas transporto priemones, apgyvendinimo tipus ir kelionių išlaidas. Atrankinis statistinis tyrimas. Tiriamasis laikotarpis – ketvirtis. Apklausa atliekama 7 dienas per ketvirtį. Apklausą atlieka klausėjai. Pasienio kontrolės punktuose, stotyse ir viešbučiuose apklausiami 15 metų ir vyresni užsieniečiai. Apklausa atliekama TUR-04 protokolu (žr. https://apklausos.stat.gov.lt/statistines-anketos). Apklausiami turistai ir kiti keliautojai, išskyrus tuos, kurie Lietuvoje buvo ilgiau nei 12 mėnesių. Čia pateikiami apklausų duomenys dviejose lentelėse, apimančiose keliones be nakvynės (vienadienes) ir su nakvyne.
Nacionalinių sąskaitų sistemoje ekonominiai vienetai, kurie disponuoja nuosavu turtu ir prisiima įsipareigojimus savo vardu, būdami ekonomiškai aktyvūs ir sudarydami sandorius su kitais ekonominiais vienetais, vadinami instituciniais vienetais. Instituciniai vienetai grupuojami į institucinius sektorius ir subsektorius. Institucinis sektorius – panašios ūkinės elgsenos institucinių vienetų grupės. Instituciniai vienetai grupuojami į sektorius remiantis jų pagrindine veikla ir paskirtimi. Išskiriami penki instituciniai sektoriai: nefinansų (ūkio subjektai, kurių pagrindinė veikla yra prekių pardavimas arba paslaugų teikimas), finansų (bankai, kredito unijos, draudimo bendrovės), valdžios (valstybės valdymo ir biudžetinės įstaigos), namų ūkių (individualiosios įmonės, tikrosios ūkinės bendrijos), ne pelno institucijos, teikiančios paslaugas namų ūkiams (privačios nesiekiančios pelno organizacijos).
Projektą finansuoja Europos Sąjunga. Europos Komisija neprisiima jokios atsakomybės už jame esančios informacijos naudojimą. Parengta pagal projekto „Bandomosios ekosistemų apimties ir miškų būklės sąskaitos“ duomenis. Miškų būklės tyrimo duomenys, parengti pagal projekto „Bandomosios ekosistemų apimties ir miškų būklės sąskaitos“ duomenis, seniūnijų ir gardelių (1x1 km) lygmeniu kaip erdvinis poligonų (Polygon Feature) elementų sluoksnis. Duomenys siejami su eksperimentės ekosistemų statistikos projekto II-ojo etapo - baziniu miško rodiklių duomenų rinkiniu pagal ekosistemų būklės rodiklių grupes ir klases. Rodikliai apskaičiuoti ir pateikti pagal atitinkamus erdvinius vienetus laikotarpio pradžioje, apie 2000 m. (žymima raide 'x') ir pabaigoje - 2021 m.
Duomenų rinkinys parengtas remiantis Švietimo ir mokslo institucijų registru. Rinkinyje pateikiami duomenys apie šiuo metu veikiančias švietimo ir mokslo institucijas (mokyklas, universitetus, darželius, profesinį mokymą, neformalųjį ugdymą teikiančias ir kt. įstaigas) arba institucijas, kurios šiuo metu neveikia, bet veikė po 2001 m. spalio 12 d. Rinkinyje rasite institucijų pavadinimus, JAR kodus arba, jei institucija neturi JAR kodo, ŠMIR suteikiamus institucijos padalinio kodus, institucijos registravimo datą, geoerdvines koordinates, adresą ir kt. Duomenys pateikiami ir apie savarankiškas institucijas, ir apie kitų institucijų padalinius.
Kas 5 metus atliekamas suaugusiųjų švietimo statistinis tyrimas
Tyrimo tikslas – parengti palyginamą su kitomis Europos Sąjungos (ES) šalimis statistinę informaciją apie namų ūkio bendrąsias ir disponuojamąsias pajamas, būsto sąlygas, namų ūkio fizinę ir socialinę aplinką, galimybę tenkinti kai kuriuos poreikius, vyresnių nei 16 metų namų ūkio narių užimtumą, darbą, sveikatos būklę bei problemas ir sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą ir įvertinti skurdo rizikos bei materialinio nepritekliaus ir socialinės atskirties rodiklius.
Metų namų ūkių biudžeto statistinis tyrimas. *2008 metų vartojimo išlaidos perskaičiuotos, kad būtų palyginamos su 2012 metų ** 2008 metų vartojimo išlaidos perskaičiuotos, kad būtų palyginamos su 2012 metų
Informacinių technologijų naudojimo namų ūkiuose statistinio tyrimo tikslas yra įvertinti gyventojų apsirūpinimą kompiuteriais, interneto prieigą namuose, kompiuterio ir interneto naudojimo dažnumą bei tikslus, naudojimąsi e. prekyba, e. valdžios paslaugomis, kompiuterinį raštingumą, IT saugumą, IT ir interneto naudojimo kliūtis. Tiriamoji visuma (populiacija) – visi Lietuvos privatūs namų ūkiai, kuriuose bent vienas narys yra 16–74 metų amžiaus, ir nuolatiniai 16–74 metų amžiaus Lietuvos gyventojai. Asmenys, gyvenantys instituciniuose namų ūkiuose (globos namuose, šeimynose, įkalinimo įstaigose, vienuolynuose), nėra tiriami.
Tyrimo tikslas – rengti ir skelbti statistinę informaciją apie gyventojų užimtumą, remiantis gyventojų apklausos statistiniais duomenimis. Įvertinti užimtų gyventojų ir bedarbių skaičių, jų pasiskirstymą pagal amžių, lytį, gyvenamąją vietą, ekonominės veiklos rūšis, pagrindines profesijų grupes, išsilavinimą, darbo jėgos aktyvumo, užimtumo ir nedarbo lygius. Tyrimas atliekamas imčių metodu. Kas ketvirtį apklausiama apie 0,5 proc. 15 metų ir vyresnių gyventojų, tyrimo rezultatai perskaičiuojami visiems gyventojams.
Kas 5 metus atliekamas gyventojų sveikatos statistinis tyrimas
Kas 4 metus atliekamas darbo užmokesčio struktūros statistinis tyrimas
Veikiančių ūkio subjektų skaičius nustatomas kartą per metus – sausio 1 d. (sąlyginė data). Įregistruotiems ir veikiantiems ūkio subjektams nepriskiriami įmonių filialai ir atstovybės, išskyrus užsienio įmonių filialus. Ūkio subjektai pagal ekonominės veiklos rūšis, numatytas Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriuje (EVRK 2 red.), skirstomi atsižvelgiant į pagrindinę jų vykdomą veiklą. Vietos vienetas – administraciškai ar geografiškai apibrėžtoje vietovėje esantis klasifikuojamas institucinis vienetas arba jo dalis (pvz., dirbtuvė, parduotuvė, cechas, fabrikas, sandėlis, įstaiga), kur vykdoma ekonominė veikla ir dirba vienas ar daugiau žmonių.
Pateikiami Lietuvos Respublikos 2011, 2021 metų visuotinio gyventojų ir būstų surašymo rezultatų geoerdviniai duomenys bei 2020 m. atlikto bandomojo gyventojų surašymo rezultatai.2021 m. surašymas buvo atliktas administracinių duomenų pagrindu, naudojant pagrindinių valstybės registrų ir informacinių sistemų duomenis (Lietuvos Respublikos gyventojų registro, Nekilnojamojo turto registro, Adresų registro, SODROS duomenų bazės ir kt.). Lietuvos Respublikos 2020 metų bandomojo gyventojų surašymo rezultatų geoerdviniai duomenys buvo gauti apibendrinus administracinių šaltinių duomenis ir juos lokalizavus teritorijoje.
Pateikiami apskričių, gyvenamųjų vietovių, savivaldybių, seniūnijų taškiniai geoerdviniai duomenys, remiantis Lietuvos Respublikos 2010 m. , 2020 m. visuotiniu žemės ūkio surašymu. Surašymas vykdomas kas 10 metų.
Duomenų objektas yra švietimo institucijos, kuriose, tikslinių metų rugsėjo 1 dienos duomenimis, yra ugdomi mokiniai pagal bendrojo ugdymo programas. Priskiriant mokinį prie teritorijos laikoma, kad jo gyvenamoji vieta sutampa su Gyventojų registre deklaruota gyvenamąja vieta tikslinių metų rugsėjo 1-ą dieną. Tais atvejais, kai šia data asmuo nebuvo deklaravęs gyvenamosios vietos, mokinio gyvenamoji vieta buvo laikoma paskutinė/ankstesnė deklaruota jo gyvenamoji vieta. Sudarant pasiekiamumo automobiliu teritorijas, neatsižvelgta į piko valandas ir savaitės dienas. Duomenų rinkinys atnaujinamas du kartus per metus (spalio ir sausio mėnesį).
Lentelėje pateikiami vykdomos valstybinių institucijų, įstaigų, tarnybų, agentūrų Facebook paskyrų sekėjų skačiaus stebėsenos rezultatai. Stebėsena vykdyta 2022-07-11, atnaujinimo data šiuo metu nenumatyta. Įtrauktos 99 paskyros. Stebėsena yra skirta viešojo sektoriaus bendravimui su visuomene skatinti, taip pat visuomenės informavimui apie šių paskyrų egzistavimą bei naudą.