Peržiūros paslauga teikiami 52 Lietuvos miestų ir miestelių XVIII-XIX a. planai, saugomi Lietuvos valstybės istorijos archyvo (LVIA) fonduose. Planai sudaryti 1786 – 1898 m. lenkų ir rusų kalbomis. Dauguma planų (net 41) sudaryti 1863 – 1869 m. Ankstyviausias jų yra 1786 m. Pasvalio miestelio planas, vėlyviausias - 1898 m. Vilniaus miesto planas – vadovas. Senesniems planams priskirtini 1803 m. Vladislavovo (Kudirkos Naumiesčio), 1821 m. Kėdainių ir Trakų, 1830 m. Pumpėnų ir 1853 m. Anykščių miestelių planai. Vyraujantis planų mastelis yra 1 : 4200 (angliškame colyje 50 sieksnių), taip pat yra 1 : 2100, 1 : 8400 mastelio planų. Seniausiuose planuose mastelis nurodytas virvėmis (šniūrais) arba prentais. Detalūs yra 1865 m. Luokės, 1866 m. Sedos, 1868 m. Varnių ir Viekšnių miestelių planai. Išskirtinis yra 1893 m. Žiobiškio miestelio planas. Jame nurodomi gyvenamieji namai, klėtys, gyvuliams tvartai, sandėliai, kluonai, kalvė, pirtis, sudegęs namas bei išvardinti žemės sklypų (namų) savininkai. Žemės sklypų naudotojai (nuomininkai arba savininkai) taip pat išvardinti 1786 m. Pasvalio, 1863 m. Linkuvos, 1897 m. Pabradės miestelių planuose. Planus LKS-94 koordinačių sistemoje koordinavo ir peržiūros paslaugą sukūrė VšĮ Statybos sektoriaus vystymo agentūra.
CORINE Land Cover (CLC) inventorizacija buvo pradėta 1985 m. (ataskaitiniai metai - 1990 m.). Atnaujinimai buvo parengti 2000, 2006, 2012 ir 2018 m. Duomenų rinkinius sudaro 44 klasių žemės dangos inventorizacija. CLC naudoja 25 hektarų (ha) minimalų kartografinį vienetą (MMU) ploto reiškiniams ir 100 m minimalų plotį linijiniams objektams. Žemės dangos įvairių metų sluoksnius papildo pokyčių (CHA) sluoksniai, kuriuose išryškinami žemės dangos pokyčiai, kurių MMU yra 5 ha. Skirtingi MMU reiškia, kad pokyčių sluoksnio skiriamoji geba yra didesnė nei būklės sluoksnio. Dėl MMU skirtumų skirtumas tarp dviejų CLC sluoksnių nebus lygus atitinkamam CLC-Changes sluoksniui. Eionet tinklo Nacionaliniai referenciniai centrai "Land Cover" (NRC/LC) rengia nacionalines CLC duomenų bazes, kurias koordinuoja ir integruoja EAA. Dauguma šalių CLC rengia vizualiai interpretuodamos didelės skiriamosios gebos palydovines nuotraukas. Keliose šalyse taikomi pusiau automatiniai sprendimai, naudojant nacionalinius in situ duomenis, apdorojant palydovinius vaizdus, integruojant GIS ir apibendrinant. 2012 m. CLC versija buvo pirmoji, kuria CLC serijos įtrauktos į programą "Copernicus", taip užtikrinant tvarų finansavimą ateityje. 2018 m. versija, taip pat finansuojama pagal programą "Copernicus", buvo parengta per mažiau nei 1 metus. CLC turi platų pritaikymo spektrą, juo grindžiamos įvairios Bendrijos politikos kryptys ne tik aplinkos, bet ir žemės ūkio, transporto, teritorijų planavimo ir kt. srityse. Naršykite ir raskite norimus produktus. Kiekviename produkte yra žemėlapio vaizdas, metaduomenys ir parsisiuntimo skirtukas. Norėdami atsisiųsti duomenis, eikite tiesiai į skirtuką Download (Atsisiųsti) ir pradėkite procesą (tam reikės prisijungti). Be to, galite naudotis internetine žemėlapių peržiūra ir produkto žiniatinklio paslaugomis. Eikite į skirtuką "Map view" ir priartinkite dominančią teritoriją, kad galėtumėte peržiūrėti žemėlapį internetu. Norėdami pasiekti žiniatinklio paslaugas, eikite į "Map view", spustelėkite „Web Services“ ir vykdykite nurodymus.
Corine 1990–2012 metų žemės dangos ir pokyčių Lietuvos teritorijos duomenys, teikiami atsisiųsti GIS duomenų bazės, GeoPackage ir rastriniu formatais. Corine žemės dangos (CLC) duomenų bazė – tai vektorinis visos Europos žemės dangos duomenų rinkinys, sudalintas į 44 klases (Lietuvos teritoriją dengia 30 klasių) pagal žemės dangos tipą ir naudojimo paskirtį. Šiuo metu yra sukurti penki duomenų rinkiniai (1990, 2000, 2006, 2012 ir 2018 metams), apibūdinantys nagrinėjamų metų žemės dangą bei žemės dangos pokyčius, įvykusius nuo prieš tai sudarytos duomenų bazės. CHA pokyčių duomenų bazės yra sudarytos įvedant žemės dangos pokyčius tarp dvejų metų metų. Mažiausias kartografuojamas yra 25 ha plotiniams objektams ir 100 m plotis linijiniams objektams. Mažiausias kartografuojamas objektas pokyčių duomenų bazėje - 5 ha plotiniams objektams, išlaikant minimalų 100 m objekto plotį.
Corine žemės dangos 2018 metų ir 2012–2018 m. pokyčių Lietuvos teritorijos duomenys, teikiami atsisiųsti GIS duomenų bazės, GeoPackage ir rastriniu formatais. Corine žemės dangos (CLC) duomenų bazė – tai visos Europos vektorinis žemės dangos duomenų rinkinys, sudalintas į 44 klases (Lietuvos teritoriją dengia 30 klasių) pagal žemės dangos tipą ir naudojimo paskirtį. Šiuo metu yra sukurti penki duomenų rinkiniai (1990, 2000, 2006, 2012 ir 2018 metams), apibūdinantys nagrinėjamų metų žemės dangą bei žemės dangos pokyčius, įvykusius nuo prieš tai sudarytos duomenų bazės. CLC12_LT yra peržiūrėta ir pakoreguota 2012 metų žemės dangos duomenų bazė. Šios duomenų bazės tikslinimas vyko interpretuojant 2012 metų kosminius IRS palydovo vaizdus. CHA18_LT pokyčių duomenų bazė yra sudaryta įvedant žemės dangos pokyčius tarp 2012 ir 2017 metų. Šios duomenų bazės sukūrimas vyko interpretuojant 2012–2013 metų IRS palydovinius vaizdus ir 2017 metų Sentinel – 2 palydovinius vaizdus. CLC18_LT sudarytas automatiniu būdu sujungiant CLC12_LT ir CHA18_LT duomenų bazes Mažiausias kartografuojamas objektas šiose duomenų bazėse: CLC12_LT ir CLC18_LT yra 25 ha plotiniams objektams ir 100 m plotis linijiniams objektams. Mažiausias kartografuojamas objektas pokyčių CHA18_LT duomenų bazėje - 5 ha plotiniams objektams, išlaikant minimalų 100 m objekto plotį.
Peržiūros paslauga - Lietuvos Respublikos teritorijos M 1:250 000 georeferencinių erdvinių duomenų rinkinys pagal tarptautinio projekto EuroRegionalMap reikalavimus. Šiam projektui vadovauja EuroGeographics - Europos valstybių nacionalinių kartografijos, geodezijos ir kadastro agentūrų asociacija.Duomenų bazę sudaro 8 temos: administracinės ribos ir administraciniai vienetai, hidrografija (upės, ežerai, tvenkiniai, jūra, užtvankos, šaltiniai, pelkės ), transporto tinklas (keliai, geležinkeliai, geležinkelių stotys, degalinės ir automagistralių pakelės poilsio aikštelės, keltų linijos, jūrų uostai, oro uostai, malūnsparnių nusileidimo aikštelės, valstybinės sienos kirtimo postai ), gyvenvietės (išreikštos plotais ir taškais), socialinės temos objektai (švietimo įstaigos, gydymo įstaigos, sąvartynai, elektros jėgainės ) augmenija ir pagrindinės žemėnaudos (miškai, dirbama žemė, pramoniniai sodai, atviri smėlynai ir akmenynai), fizinių geografinių regionų pavadinimų anotacijos (žemumos, aukštumos, lygumos ir pan.), įvairūs objektai ir orientyrai (produktotiekiai, naudingųjų iškasenų gavybos vietos, aukštos įtampos perdavimo linijos, nacionaliniai parkai, policijos nuovados, laisvalaikio ir pramogų parkai, populiariausi turistų traukos objektai - muziejai, istoriniai pastatai, paminklai).
Lietuvos Respublikos teritorijos apskaitytų valstybinės žemės plotų erdvinių duomenų rinkinys (VŽA_DRLT) yra skirtas informacijai apie valstybinę žemę tvarkyti, saugoti, analizuoti, apskaityti. VŽA_DRLT sukurtas Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT), įgyvendinančios valstybės politiką žemės tvarkymo ir administravimo srityje, užsakymu. Duomenys tvarkomi geoinformacinių sistemų (GIS) principais. VŽA_DRLT sluoksniai: 1) NŽT valdoma valstybinė žemė, neįregistruota Nekilnojamojo turto (NT) registre (NTR) – sluoksnis teikiamas viešai peržiūrai; 2) NŽT ir kitų patikėtinių valdoma valstybinė žemė, įregistruota NT registre. Informacija pateikiama pagal kadastro vietoves, savivaldybes, bendrai visai Lietuvos teritorijai. Pradiniai duomenų šaltiniai, kuriais remiantis sukurtas išvestinis VŽA_DRLT duomenų rinkinys, yra: Nekilnojamojo turto kadastras (kadastro vietovės), duomenų data 2018-11-30; Nekilnojamojo turto kadastras (sklypai), 2018-12-21; Apleistų žemių duomenų rinkinys, 2019-07-22; Georeferencinio pagrindo kadastras, 2019-09-30; Valstybinis miškų kadastras, 2019-10-02. VŽA_DRLT paskutinįkart atnaujintas pagal Nekilnojamojo turto kadastro (sklypų) duomenų, kurių data 2020-07-01, pokyčius. Numatomas VŽA_DRLT atnaujinimas – kas ketvirtį.
Elektroninė paslauga yra skirta viešinti Nekilnojamojo turto registre įregistruotų Lietuvos Respublikos Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatyme nurodytų teritorijų, kuriose taikomos specialiosios žemės naudojimo sąlygos (SŽNS teritorijos) informaciją. Elektroninės paslaugos pagrindu bus vaizduojami žemėlapiai viešai prieinamuose šaltiniuose (pvz.: Regia, LEI, TPS vartai, TIIIS, ir pan.), nereikalaujančiuose autentifikacijos. Elektronine paslauga teikiamų duomenų formatas - podėliai (angl. cache), kurie generuojami siekiant padidinti greitaveiką. Elektronine paslauga taip pat pateikiama apribota grafinė ir atributinė informacija (SŽNS teritorijos riba, tipas ir unikalus Nr.), siekiant atitikti BDAR ir kitus duomenų apsaugos reglamentus. Pateikiamos informacijos atnaujinimo periodiškumas - nerečiau kaip kartą per savaitę. Naudojimo apribojimų šiai elektroninei paslaugai nėra. Duomenų rinkinyje pateikiama informacija apie Nekilnojamojo turto registre įregistruotas SŽNS teritorijas. LR Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymo 143 straipsnio nuostatos dėl to, jog „Ūkinė ir (ar) kitokia veikla, dėl kurios turi būti nustatytos šiame įstatyme nurodytos teritorijos, gali būti vykdoma, jeigu šios teritorijos nustatytos ir įregistruotos Nekilnojamojo turto registre“ įsigalioja 2025 m. sausio 1 d.
Lietuvoje veikiančių atsinaujinančių išteklių jėgainių geografinis išdėstymas. Duomenys neatnaujinami nuo 2018-08-01.
Peržiūros paslauga - žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotų, auginamų kultūrų nuasmenintų erdvinių duomenų rinkinys. Paslaugoje pateikiama objektų geometrija su aprašomaisiais (atributiniais) duomenimis.
Parsisiuntimo paslauga - žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotų, auginamų kultūrų nuasmenintų erdvinių duomenų rinkinys. Paslaugoje pateikiama objektų geometrija su aprašomaisiais (atributiniais) duomenimis.
Urban Atlas duomenyse pateikta 2012 metų informacija apie tais metais buvusią žemės dangą ir žemės naudojimo paskirtį šešiuose Lietuvos miestuose ir savivaldybėse (Vilniaus sav., Kauno sav., Panevėžio sav., Alytuje, Šiauliuose, Klaipėdoje). Techninę specifikaciją apie duomenis ir jų sukūrimą galite rasti čia: https://land.copernicus.eu/user-corner/technical-library/urban-atlas-2012-mapping-guide-new . Street Tree Layer yra atskiras Urban Atlas sluoksnis, sukurtas Urban Atlas duomenų rinkinio pirmos klasės (Dirbtiniai paviršiai) plotų vietose, penkiuose Lietuvos miestuose ir rajonuose (Kauno raj., Panevėžio raj., Alytuje, Šiauliuose ir Klaipėdoje). Šis sluoksnis apima medžių eiles bei medžių plotus, dengiančius daugiau nei 500 m², kurių minimalus plotis yra 10 m. Duomenys sukurti Europos Sąjungos lėšomis. Autoriaus teisės Copernicus programa. ATSAKOMYBĖ: VšĮ Statybos sektoriaus vystymo agentūra vadovaudamasis sutartimi Nr. 3436/R0-Copernicus/EEA.56943, kuri pasirašyta įgyvendinant paslaugas pagal sutartį Nr. EEA/IDM/R0/16/009/Lithuania, yra įsipareigojęs Europos aplinkos agentūros (EAA) vardu platinti duomenis. VšĮ Statybos sektoriaus vystymo agentūra neprisiima jokios atsakomybės už šių duomenų turinį ir naudojimą.
Europos ekologinis tinklas „Natura 2000“ – Europos Bendrijos svarbos saugomų teritorijų bendras tinklas, susidedantis iš teritorijų, įtrauktų į Vyriausybės patvirtintus buveinių ir paukščių apsaugai svarbių teritorijų sąrašus, taip pat teritorijų, įtrauktų į Vyriausybės įgaliotos institucijos tvirtinamą vietovių, atitinkančių buveinių apsaugai svarbių teritorijų atrankos kriterijus, sąrašą, ir skirtas išsaugoti, palaikyti ir prireikus atkurti iki tinkamos apsaugos būklės natūralius buveinių tipus ir gyvūnų bei augalų rūšis jų natūraliame paplitimo areale. Natura 2000 rinkinį sudaro 62 klasės. Techninė specifikacija: https://land.copernicus.eu/user-corner/technical-library/N2K_Nomenclature_Guidelines.pdf Duomenys sukurti Europos Sąjungos lėšomis. Autoriaus teisės Copernicus programa. ATSAKOMYBĖ: VšĮ Statybos sektoriaus vystymo agentūra vadovaudamasis sutartimi Nr. 3436/R0-Copernicus/EEA.56943, kuri pasirašyta įgyvendinant paslaugas pagal sutartį Nr. EEA/IDM/R0/16/009/Lithuania, yra įsipareigojęs Europos aplinkos agentūros (EAA) vardu platinti duomenis. VšĮ Statybos sektoriaus vystymo agentūra neprisiima jokios atsakomybės už šių duomenų turinį ir naudojimą.
Riparian zones duomenys apima pereinamuosius plotus tarp sausumos ir gėlo vandens ekosistemų, pasižyminčius išsiskiriančiomis hidrologinėmis, dirvožemio ir biotinėmis sąlygomis, kurioms stiprią įtaką daro tekantis upės vanduo. Žemės danga ir naudojimas klasifikuojamas pagal biologinės įvairovės stebėsenos poreikius pritaikytoje buferinėje zonoje aplink didžiąsias ir vidutines Europos upes (Strahlerio lygis 3-8, gautas iš EU-Hydro duomenų rinkinio). Riparian Zones duomenų rinkinio klasės atitinka nomenklatūrą, sudarytą iš MAES ekosistemų tipų (nuo 1 lygio iki 4) ir Corine žemės dangos tematinių klasių (80 klasių), kurių mažiausias kartografavimo vienetas yra 0,5 ha ir mažiausias objekto plotis yra 10 m. Copernicus programos metu, Europos Aplinkos Agentūra koordinavo Riparian Zones rinkinio gamybą. Riparian Zones techninė specifikacija: https://land.copernicus.eu/user-corner/technical-library/RZ_CS3_17_Nomenclature_Guideline_I30.pdf Duomenys sukurti Europos Sąjungos lėšomis. Autoriaus teisės Copernicus programa. ATSAKOMYBĖ: VšĮ Statybos sektoriaus vystymo agentūra vadovaudamasis sutartimi Nr. 3436/R0-Copernicus/EEA.56943, kuri pasirašyta įgyvendinant paslaugas pagal sutartį Nr. EEA/IDM/R0/16/009/Lithuania, yra įsipareigojęs Europos aplinkos agentūros (EAA) vardu platinti duomenis. VšĮ Statybos sektoriaus vystymo agentūra neprisiima jokios atsakomybės už šių duomenų turinį ir naudojimą.
Urban Atlas duomenyse pateikta 2012 metų informacija apie tais metais buvusią žemės dangą ir žemės naudojimo paskirtį šešiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose (Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Alytuje, Šiauliuose, Klaipėdoje) ir jų aplinkinėse teritorijose. Techninę specifikaciją apie duomenis galite rasti čia: https://land.copernicus.eu/user-corner/technical-library/urban-atlas-2012-mapping-guide-new . Urban Atlas sudarytas atliekant statistinę vaizdų klasifikaciją bei vizualiai interpretuojant labai aukštos rezoliucijos palydovines nuotraukas. Įvesties duomenys yra: multispektriniai SPOT 5, SPOT 6 ir Formosat-2 paryškintos (angl. pan-sharpened) nuotraukos, kurių rezoliucija 2 ir 2,5m. Šie Urban Atlas duomenys yra papildyti atributine informacija apie žemės naudojimo paskirtį pagal EAGLE lentelę: https://land.copernicus.eu/eagle/content-documentation-of-the-eagle-concept/manual/content-documentation-of-the-eagle-concept/b-thematic-content-and-definitions-of-eagle-model-elements/part-ii-land-use-attributes Duomenys sukurti Europos Sąjungos lėšomis. Autoriaus teisės Copernicus programa. ATSAKOMYBĖ: VšĮ Statybos sektoriaus vystymo agentūra vadovaudamasis sutartimi Nr. 3436/R0-Copernicus/EEA.56943, kuri pasirašyta įgyvendinant paslaugas pagal sutartį Nr. EEA/IDM/R0/16/009/Lithuania, yra įsipareigojęs Europos aplinkos agentūros (EAA) vardu platinti duomenis. VšĮ Statybos sektoriaus vystymo agentūra neprisiima jokios atsakomybės už šių duomenų turinį ir naudojimą.
Supaprastinto LUA sluoksnio: Land Use Inter-class produkto duomenyse pateikta informacija apie 2018 metais buvusią žemės dangą pagal žemės panaudojimo paskirtį visoje Lietuvos teritorijoje ir 250 m buferinėje pasienio zonoje. Neesant tų metų duomenų panaudoti ir 2019 – 2021 m. užpildyti visą teritoriją. Šis produktas sukurtas naudojant valstybinius duomenis perklasifikuojant į teritorijas pagal žemės naudojimo paskirties kategorijas (EAGLE inter-class Level-1: 1 – Agriculture Use, 2 – Forestry Use, 3 – Mining anf quarring Use, 4 – Urban Use, 5 – Water Use, 6 – Other Ecosystem Service Use/No Economic Use, ir Level-2: 11 – Arable Use, 12 – Grassland Use, 13 – Permanent Crop Use, 15 – Greenhouse Use, 16 – Other Agriculture Use, 41 – Industrial Use, 42 – Service Use, 43 – Transport and Logistic Use, 44 – Utilities Use, 45 – Residential Use, 52 – Other Water Use/No Economic Use, 61 – „Wetland“ Use, 62 – Other no Economic Use). Sukurto rastrinio sluoksnio rezoliucija 10 m. Šie supaprastinto LUA sluoksnio: Land User Inter-class produkto duomenys yra papildyti atributine informacija apie žemės naudojimo paskirtį pagal EAGLE lentelę. Duomenys sukurti Europos Sąjungos lėšomis. Autoriaus teisės Copernicus programa. ATSAKOMYBĖ: VšĮ Statybos sektoriaus vystymo agentūra vadovaudamasis sutartimi Nr. 3436/R0-Copernicus/EEA.58158, kuri pasirašyta įgyvendinant paslaugas pagal sutartį Nr. EEA/IDM/R0/16/009/Lithuania, yra įsipareigojęs Europos aplinkos agentūros (EAA) vardu platinti duomenis.
Supaprastinto LUA sluoksnio: Land Use Inter-class produkto duomenyse pateikta informacija apie 2018 metais buvusią žemės dangą pagal žemės panaudojimo paskirtį visoje Lietuvos teritorijoje ir 250 m buferinėje pasienio zonoje. Neesant tų metų duomenų panaudoti ir 2019 – 2021 m. užpildyti visą teritoriją. Šis produktas sukurtas naudojant valstybinius duomenis perklasifikuojant į teritorijas pagal žemės naudojimo paskirties kategorijas (EAGLE inter-class Level-1: 1 – Agriculture Use, 2 – Forestry Use, 3 – Mining anf quarring Use, 4 – Urban Use, 5 – Water Use, 6 – Other Ecosystem Service Use/No Economic Use, ir Level-2: 11 – Arable Use, 12 – Grassland Use, 13 – Permanent Crop Use, 15 – Greenhouse Use, 16 – Other Agriculture Use, 41 – Industrial Use, 42 – Service Use, 43 – Transport and Logistic Use, 44 – Utilities Use, 45 – Residential Use, 52 – Other Water Use/No Economic Use, 61 – „Wetland“ Use, 62 – Other no Economic Use). Sukurto rastrinio sluoksnio rezoliucija 10 m. Šie supaprastinto LUA sluoksnio: Land User Inter-class produkto duomenys yra papildyti atributine informacija apie žemės naudojimo paskirtį pagal EAGLE lentelę. Duomenys sukurti Europos Sąjungos lėšomis. Autoriaus teisės Copernicus programa. ATSAKOMYBĖ: VšĮ Statybos sektoriaus vystymo agentūra vadovaudamasis sutartimi Nr. 3436/R0-Copernicus/EEA.58158, kuri pasirašyta įgyvendinant paslaugas pagal sutartį Nr. EEA/IDM/R0/16/009/Lithuania, yra įsipareigojęs Europos aplinkos agentūros (EAA) vardu platinti duomenis.
Corine žemės dangos (CLC) duomenų bazė – tai visos Europos vektorinis žemės dangos duomenų rinkinys, sudalintas į 44 klases (Lietuvos teritoriją dengia 30 klasių) pagal žemės dangos tipą ir naudojimo paskirtį. Šiuo metu yra sukurti penki duomenų rinkiniai (1990, 2000, 2006, 2012 ir 2018 metams), apibūdinantys nagrinėjamų metų žemės dangą bei žemės dangos pokyčius, įvykusius nuo prieš tai sudarytos duomenų bazės. CLC12_LT yra peržiūrėta ir pakoreguota 2012 metų žemės dangos duomenų bazė. Šios duomenų bazės tikslinimas vyko interpretuojant 2012 metų kosminius IRS palydovo vaizdus. CHA18_LT pokyčių duomenų bazė yra sudaryta įvedant žemės dangos pokyčius tarp 2012 ir 2017 metų. Šios duomenų bazės sukūrimas vyko interpretuojant 2012–2013 metų IRS palydovinius vaizdus ir 2017 metų Sentinel – 2 palydovinius vaizdus. CLC18_LT sudarytas automatiniu būdu sujungiant CLC12_LT ir CHA18_LT duomenų bazes Mažiausias kartografuojamas objektas šiose duomenų bazėse: CLC12_LT ir CLC18_LT yra 25 ha plotiniams objektams ir 100 m plotis linijiniams objektams. Mažiausias kartografuojamas objektas pokyčių CHA18_LT duomenų bazėje - 5 ha plotiniams objektams, išlaikant minimalų 100 m objekto plotį.
Riparian zones duomenys apima pereinamuosius plotus tarp sausumos ir gėlo vandens ekosistemų, pasižyminčius išsiskiriančiomis hidrologinėmis, dirvožemio ir biotinėmis sąlygomis, kurioms stiprią įtaką daro tekantis upės vanduo. Žemės danga ir naudojimas klasifikuojamas pagal biologinės įvairovės stebėsenos poreikius pritaikytoje buferinėje zonoje aplink didžiąsias ir vidutines Europos upes (Strahlerio lygis 3-8, gautas iš EU-Hydro duomenų rinkinio). Riparian Zones duomenų rinkinio klasės atitinka nomenklatūrą, sudarytą iš MAES ekosistemų tipų (nuo 1 lygio iki 4) ir Corine žemės dangos tematinių klasių (80 klasių), kurių mažiausias kartografavimo vienetas yra 0,5 ha ir mažiausias objekto plotis yra 10 m. Copernicus programos metu, Europos Aplinkos Agentūra koordinavo Riparian Zones rinkinio gamybą. Riparian Zones techninė specifikacija: https://land.copernicus.eu/user-corner/technical-library/RZ_CS3_17_Nomenclature_Guideline_I30.pdf Duomenys sukurti Europos Sąjungos lėšomis. Autoriaus teisės Copernicus programa. ATSAKOMYBĖ: VšĮ Statybos sektoriaus vystymo agentūra vadovaudamasis sutartimi Nr. 3436/R0-Copernicus/EEA.56943, kuri pasirašyta įgyvendinant paslaugas pagal sutartį Nr. EEA/IDM/R0/16/009/Lithuania, yra įsipareigojęs Europos aplinkos agentūros (EAA) vardu platinti duomenis. VšĮ Statybos sektoriaus vystymo agentūra neprisiima jokios atsakomybės už šių duomenų turinį ir naudojimą.
Riparian zones duomenys apima pereinamuosius plotus tarp sausumos ir gėlo vandens ekosistemų, pasižyminčius išsiskiriančiomis hidrologinėmis, dirvožemio ir biotinėmis sąlygomis, kurioms stiprią įtaką daro tekantis upės vanduo. Green Linear Elements (toliau GLE) duomenys yra ekologiškai reikšmingi struktūriniai kraštovaizdžio elementai, kurie yra svarbūs biologinei įvairovei tirti. GLE duomenis sudaro gyvatvorės ir medžių linijos, ilgesnės nei 100m ir iki 10m pločio; pavieniai medžių plotai arba krūmynai, sudarantys nuo 500 m² iki 0,5 ha. Duomenys sukurti Europos Sąjungos lėšomis. Autoriaus teisės Copernicus programa. ATSAKOMYBĖ: VšĮ Statybos sektoriaus vystymo agentūra vadovaudamasis sutartimi Nr. 3436/R0-Copernicus/EEA.56943, kuri pasirašyta įgyvendinant paslaugas pagal sutartį Nr. EEA/IDM/R0/16/009/Lithuania, yra įsipareigojęs Europos aplinkos agentūros (EAA) vardu platinti duomenis. VšĮ Statybos sektoriaus vystymo agentūra neprisiima jokios atsakomybės už šių duomenų turinį ir naudojimą.
Urban Atlas duomenyse pateikta 2012 metų informacija apie tais metais buvusią žemės dangą ir žemės naudojimo paskirtį šešiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose (Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Alytuje, Šiauliuose, Klaipėdoje) ir jų aplinkinėse teritorijose. Techninę specifikaciją apie duomenis galite rasti čia: https://land.copernicus.eu/user-corner/technical-library/urban-atlas-2012-mapping-guide-new . Urban Atlas sudarytas atliekant statistinę vaizdų klasifikaciją bei vizualiai interpretuojant labai aukštos rezoliucijos palydovines nuotraukas. Įvesties duomenys yra: multispektriniai SPOT 5, SPOT 6 ir Formosat-2 paryškintos (angl. pan-sharpened) nuotraukos, kurių rezoliucija 2 ir 2,5m. Šie Urban Atlas duomenys yra papildyti atributine informacija apie žemės naudojimo paskirtį pagal EAGLE lentelę: https://land.copernicus.eu/eagle/content-documentation-of-the-eagle-concept/manual/content-documentation-of-the-eagle-concept/b-thematic-content-and-definitions-of-eagle-model-elements/part-ii-land-use-attributes Duomenys sukurti Europos Sąjungos lėšomis. Autoriaus teisės Copernicus programa. ATSAKOMYBĖ: VšĮ Statybos sektoriaus vystymo agentūra vadovaudamasis sutartimi Nr. 3436/R0-Copernicus/EEA.56943, kuri pasirašyta įgyvendinant paslaugas pagal sutartį Nr. EEA/IDM/R0/16/009/Lithuania, yra įsipareigojęs Europos aplinkos agentūros (EAA) vardu platinti duomenis. VšĮ Statybos sektoriaus vystymo agentūra neprisiima jokios atsakomybės už šių duomenų turinį ir naudojimą.