Vilniaus miesto aplinkos kokybės duomenys (triukšmo, oro užterštumo)
Lietuvos karstinių regionų ribų žemėlapis M 1:50 000 rodo karstinio ir karstinio sufozinio proceso išplitimo ribas Lietuvos teritorijoje. Karstinis procesas Lietuvoje susijęs su gipso tirpinimu ir išnešimu. Šio proceso metu žemės gelmėse formuojasi tuštumos, o paviršiuje gali susiformuoti paviršinės karstinės formos – smegduobės, įlinkiai, įgriuvos ir kt. Žemėlapis sudarytas analizuojant ir nustatant karstinių reljefo formų paplitimą ir atsižvelgiant į turimą geologinę informaciją (karstėjančių uolienų buvimą, gipso storius, gipsą dengiančių uolienų storius ir kt.).
Europos Bendrijos svarbos natūralios buveinės. Duomenys atnaujinami tik aptikus technines klaidas.
Klaipėdos rajono bendrasis planas - Gamtinio kraštovaizdžio ir biologinės įvairovės apsauga
Lietuvos Respublikos saugomų teritorijų valstybės kadastre (STVK) registruoti duomenys apie Lietuvos saugomas teritorijas. Šiame duomenų rinkinyje pateikiamos visų saugomų teritorijų ribos ir aprašomoji (juridinė) informacija apie tas teritorijas. Duomenys gali būti naudojami komerciniais ir nekomerciniais tikslais
Lietuvos Respublikos saugomų teritorijų valstybės kadastre (STVK) registruojami duomenys apie Lietuvos saugomas teritorijas. Šiame duomenų rinkinyje pateikiamos visų saugomų teritorijų ribos ir aprašomoji (juridinė) informacija apie tas teritorijas. Duomenys gali būti naudojami komerciniais ir nekomerciniais tikslais
Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM teikia erdvinius duomenis „Natura 2000“ miško vietovių, kuriose iš anksto identifikuoti miškų ūkio veiklos apribojimai pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos priemonės „Su Natura 2000 ir Vandens pagrindų direktyva susijusios išmokos“ veiklos sritį „Parama Natura 2000 miškuose“: 1. PK - uždrausta vykdyti pagrindinius miško kirtimus (pagrindiniai kirtimai atidėti vėlesniam laikui) arba leidžiami nedidelio intensyvumo atrankiniai kirtimai (leidžiant iškirsti ne daugiau kaip 10% medyno tūrio per 10 metų) medyne, kuris pasiekęs IV grupės miškams taikomą kirtimų amžių; 2. UK - draudžiami ugdomieji miško kirtimai, brandžių medžių iškirtimas, draudžiami arba ribojami sanitariniai miško kirtimai, leidžiant palikti tam tikrą skaičių džiūstančių ar išdžiūvusių medžių 1 ha; 3. NM - plynose pagrindinių miško kirtimų biržėse turi būti paliekamas papildomas skaičius neiškirstų žalių medžių; 4. DM - sanitariniais miško kirtimais retinimo amžių (21 metai) pasiekusiuose ir vyresniuose medynuose negali būti iškertami visi džiūstantys ar išdžiūvę medžiai. Apribojimai galioja 2023 metais.
INSPIRE temos „Atmosferos sąlygos“ duomenų rinkinyje pateikiama informacija apie oro kokybę Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Alytuje, Kėdainiuose, Jonavoje ir Mažeikiuose) ir teršalų matavimų duomenys oro kokybės monitoringo stotyse. Oro kokybės duomenys yra renkami pagal 2004/107/EC ir 2008/50/EC direktyvas.
INSPIRE temos „Atmosferos sąlygos“ duomenų peržiūros paslaugoje pateikiama informacija apie teršalų koncentracijas oro kokybės monitoringo stotyse. Oro kokybės duomenys yra renkami pagal 2004/107/EC ir 2008/50/EC direktyvas.
INSPIRE temos „Atmosferos sąlygos“ duomenų rinkinyje pateikiama informacija apie oro kokybę Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Alytuje, Kėdainiuose, Jonavoje ir Mažeikiuose) ir teršalų matavimų duomenys oro kokybės monitoringo stotyse. Oro kokybės duomenys yra renkami pagal 2004/107/EC ir 2008/50/EC direktyvas.
INSPIRE temos „Biogeografiniai rajonai“ duomenų rinkinyje pateikiama informacija apie biografinius regionus Lietuvos Respublikos žemyninėje dalyje ir teritoriniuose vandenyse.
INSPIRE temos „Buveinės ir biotopai“ duomenų rinkinys, kuriame pateikiama informacija apie Europos Bendrijos svarbos natūralias buveines, esančias Lietuvos Respublikos teritorijoje. Pateikiamos nustatytos tikslios buveinių vietos ir nurodytas jų apsaugos statusas ne tik Natura 2000 teritorijose, bet ir už jų ribų.
INSPIRE temos „Energijos ištekliai" duomenų rinkinys, kuriame pateikiama informacija apie atsinaujinančius energijos išteklius Lietuvos Respublikos teritorijoje.
INSPIRE temos „Jūrų regionai“ duomenų peržiūros paslauga, kurioje pateikiama Lietuvos Respublikos teritorinių vandenų Baltijos jūroje pakrantės linija ir kita su šia akvatorija susijusi informacija (dugno buveinių pasiskirstymas, pokvartero nuogulų paplitimo ir kvartero storymės storis, dugno nuosėdų litologinė sudėtis, taršos šaltiniai ir jų sklaida).
INSPIRE temos „Jūrų regionai“ duomenų rinkinys, kuriame pateikiama Lietuvos Respublikos teritorinių vandenų Baltijos jūroje pakrantės linija ir kita su šia akvatorija susijusi informacija (dugno buveinių pasiskirstymas, pokvartero nuogulų paplitimo ir kvartero storymės storis, dugno nuosėdų litologinė sudėtis, taršos šaltiniai ir jų sklaida).
INSPIRE temos „Jūrų regionai“ duomenų rinkinys, kuriame pateikiama Lietuvos Respublikos teritorinių vandenų Baltijos jūroje pakrantės linija ir kita su šia akvatorija susijusi informacija (dugno buveinių pasiskirstymas, pokvartero nuogulų paplitimo ir kvartero storymės storis, dugno nuosėdų litologinė sudėtis, taršos šaltiniai ir jų sklaida).
INSPIRE temos „Gamybos ir pramonės įrenginiai“ duomenų rinkinys, kuriame pateikiama informacija apie pramonės objektus ir panašaus tipo pastatus Lietuvos Respublikos teritorijoje.
INSPIRE temos „Rūšių pasiskirstymas“ duomenų rinkinys pateikia aktualią informaciją apie saugomų rūšių (augalų, grybų, gyvūnų ir kt.) pasiskirstymą Lietuvos Respublikos teritorijoje. Dėl duomenų jautrumo ir svarbos, informacija apie saugomas rūšis yra apibendrinta ir pateikta 10x10 km tinklelio gardelėse. Nurodomas rušių individų skaičius gardelėje. Duomenų reikšmės yra koduojamos pagal tarptautinę klasifikaciją.
INSPIRE temos „Gamtinių pavojų zonos“ duomenų rinkinyje pateikiama informacija apie potvynių grėsmės ir rizikos zonas bei tam tikrus objektus, patenkančius į 0,1% potvynių grėsmės zonas (duomenys surinkti pagal Potvynių direktyvą), Vilniaus ir Kauno miestų gamtinių pavojaus zonų žemėlapiai bei Lietuvos karstinių zonų ribų žemėlapis. Vilniaus ir Kauno miestų pavojaus zonų žemėlapiuose vaizduojamos gamtinių pavojų (geo-pavojų) zonos. Šios zonos nustatytos pagal turimus geologinius duomenis (gręžinių informaciją, geologinius žemėlapius, atliktus geologinius tyrimus ir kt.) ir pasinaudojant žemės stebėsenos palydovais ERS-1 ir ERS-2 duomenimis (palydovų duomenys buvo interpretuojami pasinaudojus InSAR PSI technologija, o apdorojimo rezultatas – teritorijos stabilumo duomenys). Lietuvos karstinių zonų ribų žemėlapis M 1:50 000 rodo karstinio ir karstinio sufozinio proceso išplitimo ribas Lietuvos teritorijoje.
INSPIRE temos „Gamtinių pavojų zonos“ duomenų peržiūros paslaugoje pateikiama informacija apie potvynių grėsmės zonas bei tam tikrus objektus, patenkančius į 0,1% potvynių grėsmės zonas (duomenys surinkti pagal Potvynių direktyvą), Vilniaus ir Kauno miestų gamtinių pavojaus zonų žemėlapiai bei Lietuvos karstinių zonų ribų žemėlapis.